Recepty

Zásada správné a bezpečné manipulace.

1. Vařte na mírném ohni, nebo středním stupni elektrického vařiče.

2. V poklici vždy udržujte studenou vodu, ať již přidáváním studené vody nebo ledu a zároveň odebírání ohřáté vody z poklice.

3. Při  manipulaci s  poklicí používejte ochrané pomůcky.

4. Nikdy nevyvařte všechnu vodu !!! Kontrolujte pohledem při nadzvednutí poklice. Buďte opatrní, aby nedošlo k opaření obličeje. Nejbezpečnější kontrolu provedete, když na chvilku odstavíte hrnec mimo vařič, aby nedocházelo k tvorbě páry a po té zkontrolujte.

 

Manipulace s rostlinami a postup při vaření.

1. Při používání čerstvě natrhaných rostlin je dobré rostliny opláchnout studenou vodou, rozsekat pomocí mixéru a vody a vytvořit tak kašovitou hmotu.

2. Hmotu nalijte do hrnce a zalijte horkou vodou, v případě sušených rostlin nejprve nalijte horkou vodu a do ní nasypte sušené, pokuď možno rozdrcené rostliny.  Nechte pár minut macerovat. Po té do středu hrnce vložte odchytovou misku. Množství macerátu v hrnci by nemělo převyšovat do horní poloviny odchytové misky.

3. Na hrnec posaďte poklici, do které nasypte led a zalijte studenou vodou a pomalu priveďte k varu.

Po několika minutách se začne odchytová miska plnit.

 

kafenzym

Uvědomujeme si, zě většina lidí nevydrží bez kafe a proto jsme pro Vás vymysleli náš kafenzym. Příprava je velice jednoduchá. Do hrnce nasypeme tři polevkové lžíce mleté kávy a zalijeme půl litrem převařené vody. Do středu hrnce vložíme odchytovou misku a na hrnec přiklopíme naší poklici do které nalijeme studenou vodu a přidáme led. Přivedeme k varu a mix odvaříme. Hrnec odstavíme, proces necháme doběhnout, vodu z poklice vylijeme a v odchytové misce Vám zbyde náš kafenzym. Ničím nedochucujeme !!!

“ saunaenzym

Lidé, co milují saunování, a používají k polévání rozpálených kamenů éterické oleje, si neuvědomují, že vlastňe vdechují spaliny éterických olejů, které spíše uškodí než pomůžou. S naší poklicí  si sami můžete vyrobit vlastní saunaenzym určený k polévání rozpálených kamenů dle vašich požadavků k dané metodě a důvodu saunování. Náš saunaenzym Vám rozhodně neuškodí, ba naopak pomůže, protože nevdechujete spaliny, ale obohacenou páru o byliné enzymy.

 žehlení

Použiťím správných bylin, lze docílit nejen příjemné vůně, ale i repelentních účinků herbal enzym vody, kterou aplikujte při žehlení. Herbal enzym vodu, kterou si vyrobíte díky naší poklici, můžete bez obav použít, protože je destilovaná, tuďíž bez možnosti tvorby vodního kamene. Před nalitím do žehličky, nechte herbal enzym vodu vychladnout!

Například jsme na herbal enzym vodu použily Rýmovník a Levanduli. Při žehlení aplikovaly na tričko a kraťasy. Vyrazily jsme na houby, překvapivě nás neobtěžoval žádný otravný hmyz.

mýdlo za studena 

Výroba mýdla není vůbec složitá, jen je třeba dodržovat správný postup. Například vždy sypeme hydroxid sodný do vody, nikdy naopak! Používejte vždy vhodné ochrané pomůcky ( brýle, rukavice, košile s dlouhým rukávem ) a nádoby pro práci s hydroxidem sodným. Dodržujte pokyny výrobce hydroxidu !!!

100% kokosové mýdlo

1000 g kokosový olej, 146 g hydroxid sodný, 380 g  herbalenzym vody ( náhražka za destilovanou vodu ), 30 g 40 g oblíbeného éterického oleje. Doporučuji éterické oleje nahradit vzácnými oleji jako je například tea tree oil. Zvyšují kvalitu i trvanlivost mýdel a ženy je můžou používat při intimní higieně. Vzácným olujům a ingrediencím se budeme věnovat v dalších receptech.

postup

Herbalenzym vodu si připravíme díky naší poklici. Postup již znáte, jen doporučuji delší maceraci před odvarem. Ingredience pro maceraci jsou jen na Vás a dle Vašeho požadavku ( například kopřivové a březové listí viz  další recepty ). Herbalenzym vodu nechte zchladnout na 40 stupňů. Za stálého mýchání vsypte hydroxid sodný do herbalenzym vodyDůkladně  rozmýchejte, aby se všechen hydroxid sodný rozpustil !!! Opět nechte zchladnout alespoň na 40 stupňů, neboť při reakci teplota vyšplhá i přes 70 stupňů.

Opatrně rozpusťíte kokosový olej, tak aby se nezahřál na více jak 40 stupňů a vmýchejte éterický olej ( vzácné oleje ). Vezměte tyčový mixér a začněte do rozpuštěného kokosového oleje opatrně vmixovávat herbalenzym vodu. Mixování může trvat i ňekolik minut. V této chvíli lze přidat do vmixování různé ingredience ( například vytamín C,E a další ). Jakmile začne mýdlová hmota při mixování tuhnout, je čas hmotu nalít do vhodných silikonových forem. Mýdlo nechte ve formě alespoň jeden den, po té mýdlo vyklopte z formy a nechte dovyschnout minimálně jeden měsíc na poličce.

Určitě se Vám to povedlo a Vy si můžete užít koupel s Vaším mýdlem.